fot. projekt dworca w Sopocie/ archiwum

Od najbliższego poniedziałku -18 lutego – kasy biletowe na dworcu w Sopocie zostaną przeniesione. Wiąże się to z rozpoczęciem budowy dworca. Bilety będzie można zakupić w budynku tymczasowym zlokalizowanego przed wejściem na perony SKM i dalekobieżne, przy ul. Marynarzy.

fot. projekt dworca w Sopocie/ archiwum
fot. projekt dworca w Sopocie/ archiwum

Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej oraz spółek grupy PKP będą mogli kupować bilety w kasach biletowych budynku tymczasowego. – Ma to związek z rozpoczęciem prac przygotowawczych do przebudowy dworca i terenów przydworcowych. Tym samym, obecnie funkcjonujące kasy SKM przy zejściu z ulicy Chopina zostaną zlikwidowane. Do godziny 11.00 w poniedziałek zostaną przeniesione kasy PKP, mogą w tym czasie wystąpić chwilowe utrudnienia z zakupem biletu. By ułatwić podróżowanie mieszkańcom Sopotu, w pociągach SKM będzie można kupić bilety na przejazd bez dodatkowych opłat – informują urzędnicy UM w Sopocie.

Jednocześnie nastąpi zmiana organizacji ruchu od godz. 12.00 w poniedziałek. Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ulica Dworcowa. Kolejnym etapem będzie ogrodzenie terenu i rozpoczęcie prac związanych z przebudową. O zmianach informują już żółte tablice informacyjne na peronach i wokół dworca. – Zmieni się również miejsce postoju taksówek. W pierwszym etapie inwestycji, postój taksówek znajdować się będzie przy ulicy Kościuszki (obok Carrefoura) – dodają urzędnicy.

Kasy powrócą na dworzec po zakończeniu inwestycji – budowy dworca i przebudowie terenu wokół niego – najpóźniej w czwartym kwartale 2014 roku. Znajdą się w centralnym budynku, doskonale skomunikowanym z peronami z pełnymi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, z wózkami dziecięcymi i dla osób starszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.