fot. Kalwaria Wejherowska/kalwariawejherowska.pl

Ojcowie Franciszkanie, jako opiekunowie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, zapraszają wszystkich wiernych – dzieci, młodzież i dorosłych, na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana na Kalwarii Wejherowskiej w każdy piątek Wielkiego Postu od 15 lutego br.

fot. Kalwaria Wejherowska/kalwariawejherowska.pl
fot. Kalwaria Wejherowska/kalwariawejherowska.pl

O godz. 15.00 odprawiana będzie Msza św. w intencji Pielgrzymów, a ok. godz. 16.00 planowane jest wyjście na Kalwarię. Tradycyjnie z inicjatywy Prezydenta Miasta Krzysztofa Hildebrandta Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadził udogodnienia dla uczestników Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej w postaci dodatkowej komunikacji autobusowej – informują urzędnicy UM w Wejherowie.

W każdy piątek Wielkiego Postu, po zakończeniu uroczystości, podstawiane będą dodatkowe autobusy. Zawsze o godzinie 17.30 MZK podstawiać będzie dwa autobusy niskopodłogowe na parkingu przy os. Harcerskim (obok OPEC) – autobus z oznakowaniem linii nr 2, który będzie jechał trasą do „Szpitala” oraz autobus z oznakowaniem linii nr 3, który będzie jechał trasą do pętli „Odrębna”. Odjazd autobusów nastąpi po zajęciu miejsc przez pasażerów.

695cc01f401f4fbc9abeecdc308519e0_droga8

Kalwaria Wejherowska to kompleks 26 kapliczek rozlokowanych na morenowych wzgórzach, zbudowanych w XVII w. Jest ona perłą architektury sakralnej Polski Północnej i obok Kalwarii Zebrzydowskiej i Pakoskiej jest najstarszym sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce. Kalwaria Wejherowska tworzy wspólnie z zabudową miejską Wejherowa i zespołem pałacowo – parkowym, jednolity kompleks o dużych walorach krajobrazowo-przestrzennych. Jest jednym z trzech najwybitniejszych tego rodzaju założeń w Polsce.

Kalwaria Wejherowska nazywana jest Świętymi Górami czy też Kaszubską Jerozolimą. Dla mieszkańców Polski Północnej jest tym, czym dla mieszkańców południa jest Kalwaria Zebrzydowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.