fot. Galeria Żandarmerii Wojskowej

Policja wraz z Żandarmerią Wojskową w Gdyni zatrzymała dwóch żołnierzy, pracownika wojska i trzech przedsiębiorców. Podejrzani są w związku z nieprawidłowościami przy zamówieniach publicznych dla wojska.

fot. Galeria Żandarmerii Wojskowej
fot. Galeria Żandarmerii Wojskowej

Żandarmeria Wojskowa  i policja pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi śledztwo, które dotyczy nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych dla wojska. W poniedziałek 11 lutego w Gdyni zatrzymano w tej sprawie sześć osób.

– Dotychczasowe ustalenia wskazują na działania funkcjonariuszy publicznych z Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni, polegające m.in. na przekroczeniu uprawnień i zmierzające do niekorzystnego rozporządzania mieniem Skarbu Państwa, a także naruszenia przepisów prawa zamówień publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych – mówi ppłk Marcin Wiącek, rzecznik prasowy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Prokuratura nie zdradza żadnych szczegółów. Zatrzymani będą przesłuchiwani w ciągu najbliższych paru dni, wówczas o ustaleniach śledztwa będzie można powiedzieć coś więcej – mówił rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe. Śledczy szacują, iż na zakupów materiałów budowlanych i w ustawionych przetargach na remonty w jednostkach wojskowych na Pomorzu przeznaczono ponad 1 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.