fot. UM w Rumi

Rozpoczęły się tegoroczne kwalifikacje wojskowe dla rocznika 1994. Urodzone w tym roku osoby z Gminy Miejskiej Rumia mają obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Wejherowie.

fot. UM w Rumi
fot. UM w Rumi

W dniach od 8 do 19 marca br. Dzień dodatkowy dla kobiet wyznaczona na 26 kwietnia 2013 roku funkcjonować będzie w Wejherowie Powiatowa Komisja Lekarska działająca na potrzeby kwalifikacji wojskowej. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 1994 roku, mężczyźni urodzeni w latach: 1993,1992, 1991, 1990, 1989, którzy dotychczas nie dopełnili tego obowiązku w określonym terminie i miejscu oraz kobiety urodzone w latach 1989-1994, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

Ponadto kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2012/2013 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych, na kierunkach psychologicznych, będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków wskazanych przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gdyni. Wezwane osoby powinny zgłosić się w budynku Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie przy ul. Ofiar Piaśnicy 22.

Szczegóły kwalifikacji wojskowej znajdują się w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miasta Rumi „Rumskie Nowiny” oraz na stronie internetowej: www.miasto.rumia.pl w zakładce Komunikaty – informuje Monika Kosińska z UM w Rumi.

Obecnie nie ma obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej oraz przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych. W związku z tym wszystkie osoby, po uprawomocnieniu się orzeczenia powiatowej komisji lekarskiej i założeniu ewidencji wojskowej zostają z urzędu przeniesione do rezerwy.

1 KOMENTARZ

  1. Od nastepnego tygodnia zaczynam odchudzanie, kto się odchudza ze
    mną? Wyszperałam w necie dobry sposob na schudnięcie,
    wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni i zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.