fot. Gryf Orlex Wejherowo/gryfwejherowo.com.pl

Po niespełna miesięcznej akcji ratowania wejherowskiego klubu piłkarskiego przez kibiców i ludzi dobrej woli, zarząd Klubu oficjalnie oświadczył, iż pierwszy zespół seniorów przystąpi do rozgrywek rundy wiosennej II ligi zachodniej.

fot. Gryf Orlex Wejherowo/gryfwejherowo.com.pl
fot. Gryf Orlex Wejherowo/gryfwejherowo.com.pl

W oświadczeniu zarządu Klubu czytamy – „Dziś już możemy oficjalnie oznajmić mieszkańcom i naszym sympatykom z całej Polski, że podjęliśmy morderczą walkę, która pozwoli Gryfowi grać dalej w II lidze. Nie osiągnęlibyśmy tego sukcesu, gdyby nie nasi kibice, którzy zainicjowali całą tę akcję. Poruszyli dosłownie całą Polskę, stawali dosłownie na głowie, by zdobyć brakujące pieniądze w budżecie klubu. Ich optymistyczne podejście oraz wspólna chęć ratowania tego wieloletniego sportowego dorobku Wejherowa wpłynęły w wielkiej mierze na pozytywną decyzję Zarządu. Przypomnijmy, że akcja zbiórki pieniędzy dla Klubu zainicjowali kibice na początku stycznia. Szybko swoje pomysły przełożyli na działania, co w swoim oswiadczeniu docenił zarząd i jednocześnie zmienił decyzję o odsunięciu Klubu z rozgrywek II-ligowych.

– „ Puszki „Wspomóż Gryfa”, szukanie na własną rękę drobnych sponsorów, pomysł przyciągania nowych członków klubu, dobrowolne wpłaty na konto, zapisy na karnety czy też medialne nagłośnienie naszego problemu to wspólne inicjatywy wielu zaangażowanych ludzi, którzy nie odwrócili się od swojego Klubu, gdy dotknęły go problemy. Zbiórka do puszek trwa dalej, potrwa do rozpoczęcia rozgrywek II ligi. – „Wówczas policzymy darowizny ze wszystkich puszek publicznie w obecności Komisji, w skład w której wejdą: Pracownik Urzędu Skarbowego, Przedstawiciele Władz Klubu, Delegacja Kibiców, Pracownik Starostwa Powiatowego, który sprawuje kontrolę nad zbiórką oraz zaproszone zostaną wszystkie ogólnopolskie oraz lokalne media – czytamy w dalszej części oświadczenia zarządu Gryfa.

Podziękowania ujęte w oświadczeniu zarząd skierował również do sponsorów, których przybywa oraz osób dobrej woli – (…) „Dziękujemy dobroczyńcom z całej Polski, a nawet Świata, którzy do tej pory wpłacili już ponad 3 400 złotych na klubowe konto”. Swój wkład w ratowanie drużyny mieli również sami piłkarze. – „Dziękujemy za odważną i na pewno ciężką dla piłkarzy decyzję odnośnie obniżenia swoich pensji o średnio 50 proc. To prawdziwy przykład przywiązania zawodników do klubu – dodają w oświadczeniu członkowie zarządu.

„Na koniec w imieniu Władz Klubu, Członków Klubu oraz Kibiców informujemy, że na tych działaniach nie zaprzestajemy. Ten miniony miesiąc wspólnego zaangażowania bardzo zżył ze sobą ogromną grupę ludzi, która postanowiła te działania kontynuować. Niedługo przedstawimy Państwu szczegółowy wpływ pieniędzy na konto klubu w ramach akcji „Wspomóż Gryfa”. Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy! Pamiętajcie, że to dzięki Wam i Dla Was Gramy! Zapraszamy na mecze Gryfa!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.