wikimedia.org

Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jego celem jest upowszechnianie problemów związanych z tą chorobą oraz edukacja społeczeństwa w zakresie zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych.

wikimedia.org
wikimedia.org

4 lutego zarówno w Polsce jak i na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Od 2008 roku w naszym kraju 4 lutego organizowane są w placówkach onkologicznych dni otwarte, podczas których można skorzystać z porad oraz bezpłatnych badań.

Liczba zachorowań na nowotwory jest bardzo duża, a prowadzone badania pokazują, że w najbliższych latach jeszcze zwiększy się, dlatego warto co jakiś czas robić badania by sprawdzić czy w naszym organizmie nie dzieje się nic złego.

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co roku nowotwory złośliwe są wykrywane u 12-13 mln osób. W Polsce niestety rak bardzo często jest wykrywany dość późno, co utrudnia lub uniemożliwia wyleczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Okresowe badania pozwalają na szybkie wykrycie nowotworu, a co za tym idzie, całkowite wyleczenie chorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.