fot. Komenda Miejska policji w Gdyni

45 -letni mężczyzna oferował pracę na morzu, pobierał wcześniej zaliczki i więcej już nie odzywał się. W ten sposób oszukał kilkadziesiąt osób. Policjanci z Komisariatu w Śródmieściu zatrzymali mężczyznę. Za działalność przestępczą grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska policji w Gdyni
fot. Komenda Miejska policji w Gdyni

Śledczy z Gdyni Śródmieścia od kilku miesięcy otrzymywali informacje o działalności oszusta. Według pokrzywdzonych, mężczyzna oferował pracę na morzu, pobierał na poczet przyszłego zatrudnienia zaliczkę i znikał bez śladu. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie mieli wątpliwości, że za te oszustwa odpowiedzialna jest jedna osoba – informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni. Kryminalni ustalili, że oszustem jest 45 – letni mężczyzna, który nie posiada stałego adresu zamieszkania.

W dniu 23 stycznia mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał dotychczas 15 zarzutów dotyczących oszustw polegających na oferowaniu fikcyjnej pracy. W piątek Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, śledczy ustalają kolejne osoby pokrzywdzone w wyniku przestępczej działalności 45 – latka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.