Fot. GK

Rodziny ofiar katastrofy budowlanej w Chorzowie złożyły zbiorowy pozew przeciwko naszemu państwu. Domagają się odszkodowania takiego samego, jakie otrzymali krewni ofiar smoleńskich. Wśród nich jest Zofia Pałac, mieszkanka Łeby. 

Fot. GK
Fot. GK

Właśnie mija siedem lat od największej w Polsce katastrofy budowlanej. Z powodu zawalenia się hali wystawienniczej w Chorzowie pod zwałami blach i gruzu zginęło 65 osób. Do dziś rodziny ofiar tragedii nie doczekały się żadnego zadośćuczynienia. Zofia Pałac z Łeby straciła w katastrofie męża. Łebianka jest jedną z osób, która złożyły zbiorowy pozew przeciwko naszemu państwu. Rodziny ofiar tragedii domagają się od państwa zadość uczynienia za stratę bliskich.

– Dlaczego nasi bliscy są traktowani przez  państwo polskie, jak obywatele drugiej kategorii – pyta zrozpaczona Zofia Pałac. – Dlaczego rodziny ofiar, które zginęły w katastrofie samolotu Casa dawno dostały odszkodowania? Dlaczego wszystkie rodziny osób, które zginęły w Smoleńsku nie musiały upominać się o odszkodowanie od państwa? Wszyscy dostali milionowe odszkodowania. Czy śmierć naszych rodzin nie ma znaczenie dla władz polskich? To nasze państwo jest odpowiedzialne za tę tragedię. Za to niechlujstwo i bałagan na wszystkich szczeblach administracji, która wydała zgodę na organizowanie targów w tym miejscu. Rodzinom ofiar nie chodzi o wysokość odszkodowań. Chodzi o zasadę i równe traktowanie wszystkich obywateli – żali się łebianka.

Do tragedii w Chorzowie doszło 28 stycznia 2006 roku. W hali Międzynarodowych Targów Katowickich zorganizowano wystawę gołębi pocztowych. Około godziny 17.15 na przebywających w hali hodowców gołębi i osoby odwiedzające wystawę runął dach budynku. Powodem katastrofy był zalegający na nim śnieg. Zginęło 65 osób, a 140 zostało rannych. Była to największa katastrofa budowlana w historii Polski.

1 KOMENTARZ

  1. Popieram Łebiankę,racja dlaczego ludzi mniej ważnych traktuje się jak innych,gorszych od tych co przy rządowym korycie siedzą,banda banda i jeszcze raz banda!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.