Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku poinformowało , że najemcy lokali użytkowych i garaży, znajdujących się w zasobie Słupska, otrzymają nowe warunki najmu, w których szczególną uwagę zwrócić należy na odstąpienie od tzw. „kosztów zarządzania lokalem”.

pgm
Fot. tvp.pl

W tej sprawie, 31 grudnia 2012 r. prezydent Słupska wydał zarządzenie nr 1350/GN/12, na podstawie którego za nieważny uznany został zapis pod nazwą: „Zwrot kosztów zarządzania lokalem”. Pozostałe opłaty eksploatacyjne, niezależne od wynajmującego, nie podlegają zmianom. Także, bez zmiany pozostaje nowo naliczona stawka czynszu, obowiązująca od 1 lutego 2013 r.

Prezydent Słupska powołał zespół do spraw ustalenia wysokości stawek czynszu najmu lokali użytkowych, garaży i innych pomieszczeń znajdujących się w zasobach miasta, pod przewodnictwem  Andrzeja Kaczmarczyka – zastępcy prezydenta. Zespół do końca stycznia ma przedstawić propozycje regulacji związanych z opłatami czynszu za lokale użytkowe i garaże. Ostateczną decyzję o wysokości stawek czynszu prezydent podejmie po zakończeniu prac zespołu i przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Pod koniec stycznia najemcy otrzymają nowe aneksy lub nowe „Porozumienia”, uwzględniające zmiany wprowadzone zarządzeniem.

Najemców, którzy podjęli już decyzję o rezygnacji z najmu urzędnicy proszą o ponowne jej rozważenie. Szczegółowe informacje można uzyskać w poszczególnych administracjach lub w biurze Zarządu Spółki, przy ul. Tuwima

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.