Pani Beata Szadziul Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Rodziny, fot. Dorota Nelke

Powołano osobę odpowiedzialną za sprawy rodziny w mieście, program „Gdynia Rodzinna” czy uruchomienie strony internetowej z informacją co oferuje samorząd dla rodzin z Gdyni. Miasto w dalszym ciągu realizuje politykę rodzinną w mieście, ale powstają już nowe pomysły i działania.

Pani Beata Szadziul Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Rodziny, fot. Dorota Nelke
Pani Beata Szadziul Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Rodziny, fot. Dorota Nelke

Beata Szadziul została powołana przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka na stanowisko pełnomocnika do spraw rodziny. Jej głównym zadaniem będzie koordynacja prac związanych z realizacją programu „Gdynia Rodzinna”, przyjętego w ubiegłym roku przez Radę Miasta. – W tym roku najważniejszymi zadaniami pani pełnomocnik, sprawującej tę funkcję społecznie, będą: przedstawienie nowych możliwości wspólnego spędzania czasu wolnego przez całe rodziny: rodziców, dzieci, dziadków – międzypokoleniowo, a także opracowanie systemu zniżek zgodnie z zasadą „2+”, która pozwoli na zakup biletów rodzinnych. Oferta dotyczyć ma m.in.: gdyńskich muzeów, teatrów, centrum kultury, kin i klubów. Powstanie także pakiet udogodnień zachęcających gdyńskie rodziny do udziału w imprezach sportowych – informuje UM w Gdyni.

Dodatkowo wszelkich informacji odnośnie polityki rodzinnej w Mieście będzie można znaleźć na nowo stworzonej stronie internetowej www.gdyniarodzinna.pl. Portal powstanie pod koniec kwietnia, ale już teraz, jak zapowiadają urzędnicy UM w Gdyni, można zarejestrować się i zdobyć bezpłatny bilet na wielki karnawałowy bal przebierańców pt. „W krainie Królowej Śniegu”, który odbędzie się 2 lutego 2013 r. o godz. 10.30 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” (ul. Kazimierza Górskiego 8). – Zapraszamy rodziców z dziećmi, zwłaszcza w wieku 3-7 lat. Królowa Śniegu przybędzie osobiście! Nie zabraknie też innych atrakcji. Bal karnawałowy dla dzieci ma być stałym elementem obchodów święta miasta, które przypada 10 lutego – informuje UM w Gdyni.

Kim jest osoba, która podejmie działania w obszarze nie mniej ważnym dla wielu mieszkańców Gdyni?

Beata Szadziul – z wykształcenia politolog, od 2010 r. miejska radna, wcześniej przez dwie kadencje wiceprzewodnicząca rady dzielnicy Mały Kack. Współautorka programu „Gdynia Rodzinna”, zaangażowana w politykę dotyczącą osób niepełnosprawnych, a także wyrównywania szans, koordynatorka Młodzieżowej Rady Miasta. To m.in. z jej inicjatywy powstała „psia plaża” nieopodal Kolibek. Prywatnie mama dwóch córek – Zuzanny i Poli, pasjonatka żeglarstwa, uwielbia aktywny styl życia. W 2011 r. wygrała I Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet „Yekaterina”, pokonując ponad 3000 kilometrów, docierając aż za krąg polarny do Murmańska.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.