Fot. Policja

Gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodów ciężarowych w Norwegii. Trzy ciągniki siodłowe marki mercedes odnaleziono na terenie gdańskiej stacji paliw.

Fot. Policja
Fot. Policja

Policjanci z komisariatu w Gdańsku-Osowa odnaleźli na parkingu jednej ze stacji paliw trzy ciągniki siodłowe, skradzione dwa dni wcześniej w Norwegii.  Firma transportowa, do której należą samochody, wyceniła wartość ich tych na 750 tys. zł. Odzyskane mercedesy przekazano prawowitym właścicielom, natomiast gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozpoczęli poszukiwania sprawców mających związek z kradzieżą tych aut. W środę rano funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego gdańszczanina i 44-letniego mieszkańca jednej z miejscowości pod Gdańskiem. Funkcjonariusze ustalili, że młodszy z zatrzymanych brał udział w kradzieży samochodów z terenu Norwegii. Drugi z podejrzanych odpowie za pomoc w sprzedaży tych aut. Podczas przeszukania posesji, którą zajmował 44-latek , policjanci znaleźli jeszcze dwa samochody marki bmw, w których wstępnie stwierdzili ingerencję w numery identyfikacyjne. Zabezpieczone pojazdy trafią do biegłego, który ustali ich pierwotne oznaczenia.

Wczoraj w prokuraturze obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty karne za dokonane przestępstwa. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono od nich 15 tys. zł., a prokurator zastosował wobec nich dozór policji. 39-latek był w przeszłości karany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe, a 44-latek za kradzieże samochodów i oszustwa.

Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.