fot. Ogólnopolska telewizja przedstawia problem Gryfa/Gryf Wejherowo

Kibice zaapelowali do zarządu Gryfa Orlex Wejherowo o odroczenie do końca stycznia decyzji o wycofaniu się z rozgrywek II ligi zachodniej. Wzięli sprawę w swoje ręce, rozpoczęli promowanie kliku akcji, które mają pomóc w zbiórce pieniędzy dla klubu.

fot. Ogólnopolska telewizja przedstawia problem Gryfa/Gryf Wejherowo
fot. Ogólnopolska telewizja przedstawia problem Gryfa/Gryf Wejherowo

Gryf Orlex Wejherowo w barwach żółto czarnych gra od 92 lat, promując tym samym miasto Wejherowo podczas zdobywanych sukcesów. Jednym z ostatnich było dotarcie do ćwierćfinału Pucharu Polski. Z trzecioligowego zespołu Gryf stał się II ligowym. Jednak aby grać w II lidze nie wystarczą umiejętności piłkarzy, potrzebne są również większe pieniądze na finansowanie Klubu. Radość kibiców nie trwała długo, bez dofinansowania ze strony urzędu miasta Wejherowo rozgrywki w II lidze są niemożliwe, jest to powód dla którego zarząd klubu chce wycofać zespół seniorów z II ligi. O problemie Gryfa dowiedziała się już cała Polska. Tematem zainteresował się oddział TVN24 w Warszawie. 18 stycznia redaktor przeprowadził rozmowę z zarządem Klubu i zapoznał się ze stanowiskiem UM w Wejherowie. Wiceprezydent Bochiński zadeklarował wspólne spotkanie władz miasta z władzami klubu, rozmowy i dialog. Redaktor Kasprzyk poinformował widzów o tym, iż wróci do tematu i sprawdzi, jak z obietnic wywiązały się wejherowskie władze.

Oprócz rozgłosu i danych obietnic, to kibice wzięli sprawy w swoje ręce. Nie chcą aby Klub wycofał się z II ligi, zaapelowali do zarządu Klubu ze wstrzymaniem się z decyzją o wycofaniu, sami zaczęli zbierać pieniądze. – (…)” My kibice, członkowie klubu WKS Gryf Wejherowo apelujemy, aby zarząd odroczył decyzję wycofania się z rozgrywek II ligi zachodniej do końca stycznia 2013 roku. Apel motywujemy tym, że dobro klubu jest dla nas najważniejsze. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby nie zaprzepaścić tak wielkiego osiągnięcia, jakim jest gra Gryfa w II lidze” (…). Efekty już widać, pojawiły się na terenie powiatu wejherowskiego puszki, do których można wrzucać pieniądze. – Zbiórka pieniędzy dla Gryfa została zgłoszona do organu wydającego decyzję, czyli Starosty Wejherowskiego. Zezwolenie na zbiórkę w postaci dokumentu potwierdzającego zgodę posiada każdy punkt, w którym znajduję się puszka – informuje Gryf Orlex Wejherowo. To jedna z siedmiu form wsparcia Klubu, którą proponują kibice.

fot. Gryf Wejherowo
fot. Gryf Wejherowo

Ponadto kibice stworzyli tzw. „Klub 100”, czyli 100 sponsorów po 100 zł, zachęcają do członkostwa w klubie, gdzie opłata miesięczna wynosi 20 zł, za cenę 120 złotych można kupić karnet na mecze rundy wiosennej – pomysł ten spodobał się mieszkańcom Wejherowa – zapewniają pomysłodawcy akcji. Jest również możliwość dobrowolnego wpłacania pieniędzy na specjalnie otworzone konto. W przelewie należy wpisać „Ratujmy Gryfa”. Kibice zachęcają również do oddania 1% podatku na klub Gryf Orlex Wejherowo. – To bardzo proste! Wystarczy wpisać w PIT w odpowiednią rubrykę Wejherowski Klub Sportowy Gryf Orlex i nr KRS 0000275298 – tłumaczy Klub. Wesprzeć inicjatywę kibiców i Klub można również bez wkładu finansowego. Gryf zaprasza wszystkich na spotkania, które odbywają się co czwartek o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej w siedzibie klubu na Wzgórzu Wolności. Na spotkaniach mogą narodzić się nowe pomysły, spostrzeżenia, które równie cenne są dla Klubu. – To wszystko pozwoli nam przedstawić pod koniec stycznia zarządowi klubu ile zebraliśmy pieniędzy i jak przedstawia się sytuacja finansowa klubu. Usiądziemy przy stole i wspólnie zdecydujemy co dalej – nie będzie łatwo, ale będziemy walczyć do końca! – mówili na jednym ze spotkań kibice.

Warto zaznaczyć, że pieniądze do Klubu spływają nie tylko dzięki akcjom wiernych kibiców. Gryf w połowie stycznia zdobył nowego sponsora. – Wejherowska firma PKS Wejherowo od wtorku 15 stycznia związała się roczną umową sponsorską z Gryfem Orlex Wejherowo! Rozmowy przebiegły błyskawicznie, a chęć współpracy wyraziły obie strony. Logo Pomorskiej Komunikacji Samochodowej znajdzie się na spodenkach, w których występować będą piłkarze – informuje Klub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.