Tylko do 31 stycznia nauczyciele i uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mają szansę wziąć udział w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”, organizowanym po raz trzeci przez Grupę ENERGA. Do tej pory ponad 200 szkół podstawowych postanowiło przystąpić do programu edukacyjnego. Jest o co walczyć – nagroda główna to wizyta kosmicznego miasteczka, które wprowadzi dzieci w świat energii elektrycznej.

Program „Planeta Energii” w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Dzieci dowiadują się m.in. skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych. Ponadto wygrana w konkursie to ciekawe nagrody. Dziesięć zwycięskich klas zdobywa dla swoich szkół i miast dwudniową wizytę „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Pięćdziesiąt wyróżnionych klas otrzyma atrakcyjne nagrody edukacyjne. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają certyfikaty poświadczające ich udział w programie. Rozstrzygnięcie konkursu „Planeta Energii” i wyłonienie zwycięzców nastąpi 18 marca br.
Miasteczko „Planeta Energii” kryje w sobie wiele atrakcji m.in. zabawy i konkursy w strefie poświęconej odnawialnym źródłom energii elektrycznej, film 3D oraz eksperymenty przeprowadzane pod czujnym okiem wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Szczegóły konkursu, regulamin i materiały dydaktyczne można znaleźć w serwisie www.PlanetaEnergii.pl. Ambasadorem trzeciej edycji programu „Planeta Energii” jest Tomasz Rożek doktor nauk fizycznych, dziennikarz naukowy i autor książek.
Honorowy patronat nad konkursem „Planeta Energii” objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny sprawuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patroni medialni akcji to magazyn popularnonaukowy Focus oraz sieciaki.pl.