Łużycka Plus - wizualizacja /Autor: AEDAS źródło: Allcon

W Redłowie, jednej z dzielnic Gdyni powstaje kolejny nowoczesny biurowiec klasy A. Jako pierwszy biurowiec w Polsce może poszczycić się certyfikatem „Obiekt bez barier”.

Łużycka Plus - wizualizacja /Autor: AEDAS źródło: Allcon
Łużycka Plus – wizualizacja AEDAS/UM Gdynia

W pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, energooszczędne windy czy inteligentny system sterujący oświetleniem LED, to jedne z wielu rozwiązań jakie zastosowane będą w nowo powstającym biurowcu. Łużycka Plus to nazwa kolejnego nowoczesnego biurowca klasy A, który powstaje przy ulicy Łużyckiej w Gdyni-Redłowie. – Nowy budynek stanie w dobrym sąsiedztwie – dokładnie naprzeciw kompleksu Łużycka Office Park, z siedzibami takich międzynarodowych gigantów jak Sony, Geoban, DNV czy WNS. Nieco dalej znajdują się biurowce Sanipor, Sportowa Centrum, Wartsila czy IMS Griffin, a po drugiej stronie torów lśnią szklane fasady Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Budynek składał się będzie z czterech kondygnacji, to łącznie 5486,42 m2 powierzchni biurowej. Szczególną atrakcją będzie taras z zielenią na ostatnim piętrze. Elewacje obiektu zaprojektowano tak, by zapewnić maksymalne doświetlenie pomieszczeń. W ramach budowy stworzonych zostanie łącznie 167 miejsc postojowych, z czego 116 w dwupoziomowym garażu podziemnym, a 51 wokół budynku. Autorem koncepcji jest polski oddział AEDAS – pracowni architektonicznej wyspecjalizowanej w projektach budownictwa zrównoważonego. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.