mat. prasowe

Wszystkie drogi prowadzą Mikołajów do Gdyni. Najpierw zjechały ich setki na motocyklach, teraz przesiądą się na rower. Parada w niedzielę 30 grudnia.

mat. prasowe
mat. prasowe

O godz. 12.00 mikołaje wyruszą na jednośladach sprzed ERGO Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Finał parady przy muszli koncertowej obok Teatru Muzycznego w Gdyni. – „Mikołaje na Rowerach” to nowa propozycja Rowerowej Gdyni, Gdańskiej Kampanii Rowerowej i Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów. Każdy uczestnik, który pokona wyznaczoną przez organizatorów trasę, zostanie nagrodzony kompletem profesjonalnego oświetlenia rowerowego. Poprawi ono widoczność rowerzystów na ulicach i ich bezpieczeństwo na drodze – tłumaczą urzędnicy UM w Gdyni. Jazda na rowerze po mieście jest w Trójmieście coraz modniejsza także zimą. Mijają czasy, gdy poruszanie się po mieście w zimie oznaczało przymus stania na przystanku i ciasnej atmosfery w środkach komunikacji publicznej. Rowerzystki i rowerzyści Trójmiasta już od dawna wiedzą, ze na rowerze zawsze mają miejsce siedzące, nie zmarnują czasu w korku i zaparkują najbliżej celu bez dodatkowych opłat – zachęcają uczestnicy Stowarzyszenia „Rowerowa Gdynia”

Oprócz uczestnictwa w paradzie można wesprzeć akcję „Przekaż rower w dobre ręce”. Organizatorzy proszą sympatyków o podzielenie się niepotrzebnymi rowerami. Dziesięć osób korzystać będzie z nich codziennie przez rok. Rowerzyści będą także raz w miesiącu opisywać swoje historie. Celem akcji jest oswajanie z nowymi przyzwyczajeniami wszystkich mieszkańców Trójmiasta bez względu na wiek, płeć czy zawód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.