Fot. GK

Dziewięciolatki ze Słupska rzuciły wyzwanie całej Polsce. Dzieci na zajęciach plastyki zrobiły być może największą w kraju kartkę świąteczną.  Niezwykłe Bożonarodzeniowe  dzieło ma 6 m2 powierzchni.

Fot. GK
Fot. GK

Olbrzymią świąteczną kartkę zrobili trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Piętnastu uczniów klasy integracyjnej  przez kilka dni na zajęciach plastyki wycinało papierowe, domy, drzewa i ulice.

– Najtrudniej było wycinać i naklejać małe elementy na przykład okna czy firanki. Najłatwiej dachy budynków, niebo i śnieg – mówi jedna z uczennic.

Być może największa w Polsce świąteczna kartka ma 4 metry długości i 1,5 metra szerokości. Gdy dzieci wspólnie z nauczycielkami plastyki rozpoczynały jej tworzenie, nikt nie przypuszczał kartka wzbudzi tak wielkie zainteresowanie.

– Efekty przerosły nasze oczekiwania. Początkowo chcieliśmy zrobić małą kartkę świąteczna i przykleić ją na oknie. Gdy wszystkie dzieci zabrały się za wyklejanie domów, aby je zmieścić musieliśmy zrobić ogromną kartkę – mówi Ines Janion – nauczycielka z SP nr 4 w Słupsku.

– Przy tworzeniu kratki pracowały wspólnie dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Chcieliśmy, aby uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji stworzyli coś fajnego. Udało się w stu procentach – dodaje Margarita Chaładyn – nauczycielka z SP nr 4.

Choć widok świątecznej kartki o powierzchni 6 metrów kwadratowych przeraziłby nie jednego listonosza, na szczęście kartka nie będzie nikomu doręczana. Na razie zawisła na szkolnym holu, gdzie będzie można ją podziwiać do końca stycznia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.