fot. Sprzęt do odśnieżania Spółdzielni Socjalnej w Gniewinie/UM Gniewino

W Gminie Gniewino działa Spółdzielnia Socjalna zatrudniająca osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. W swojej ofercie ma m.in. wykonywanie prac remontowych czy porządkowych. Obecnie dzięki nowo zakupionemu sprzętu zajmuje się odśnieżaniem chodników.

fot. Sprzęt do odśnieżania Spółdzielni Socjalnej w Gniewinie/UM Gniewino
fot. Sprzęt do odśnieżania Spółdzielni Socjalnej w Gniewinie/UM Gniewino

Gniewińska Spółdzielnia Socjalna rozpoczęła swoją działalność w lutym bieżącego roku. Zatrudnia sześć osób, którym pozwala powrócić do uregulowania życia społecznego i aktywności na rynku pracy. – Obecnie w naszej spółdzielni zatrudnienie znalazło 6 osób w wieku od 23 do 40 lat spośród grupy wykluczonych społecznie ze względu na długotrwałe bezrobocie – wyjaśnia Natalia Szulecka, prezes Spółdzielni. Spółdzielnia założona została przez Gminę Gniewino i Towarzystwo Oświatowe. Od początku istnienia rozszerza swoją działalność o kolejne usługi. – Latem zajmowaliśmy się głównie pracami porządkowymi przed EURO 2012, natomiast teraz, w okresie zimowym, dzięki posiadaniu specjalistycznego sprzętu ufundowanego przez firmę PGE „Energia Jądrowa” S.A., która objęła patronatem Spółdzielnię, zajmujemy się także odśnieżaniem chodników.

Dodajmy, że sprzęt zakupiony dzięki wsparciu PGE to ciągnik z przyczepą i pługiem śnieżnym oraz odkurzacz piorący i kosiarka spalinowa o łącznej wartości 24,6 tys. zł. Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu prac remontowych, porządkowych, opiekuńczych – dodaje prezes Szulecka. – Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do skorzystania z usług prania mebli tapicerowanych i dywanów profesjonalnym odkurzaczem piorącym ufundowanym również przez naszego sponsora. Za objęcie nas patronatem, co już dziś przynosi konkretne efekty pomagające w realizacji naszych celów statutowych – informuje Szulecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.