fot. świąteczna iluminacja - Gdynia/UM Gdyni

W zeszłym roku Gdynia zajęła pierwsze miejsce w woj. pomorskim, a piąte w Polsce. W tym roku odbywa się czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się” na najpiękniejszą iluminację świąteczną w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA. Miasto Gdynia również bierze udział i w tym roku.

fot. świąteczna iluminacja - Gdynia/UM Gdyni
fot. świąteczna iluminacja – Gdynia/UM Gdyni

Zwycięzca plebiscytu zostanie wybrany spośród miast, które w danym województwie zdobędą najwięcej głosów. Na 16 finalistów głosować będzie można od 27 grudnia 2012 r. do 7 stycznia 2013 r. Nagroda główną jest zestaw sprzętu AGD, który zostanie przekazany wybranej przez miasto placówce. – Tradycyjnie świąteczna iluminacja w Gdyni rozbłysła w mikołajki – 6 grudnia. Ulicę Świętojańską, najbardziej reprezentacyjną w mieście, a także ul. 10 Lutego ozdabiają charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane logo miasta) w kolorze białym i niebieskim. Choć te żaglówki są od lat znanym, świątecznym motywem, to jednak jest to tegoroczne zamówienie – stare instalacje już się zużyły i psuły. Zmieniła się też ich kolorystyka – informują urzędnicy UM w Gdyni.

– Oświetlone są także korony drzew wzdłuż ul. Świętojańskiej – na niebiesko, a wzdłuż ul. Starowiejskiej świecą kolorem białym. Podobnie jak w ubiegłym roku świetlna iluminacja pojawiła się na fontannie na Skwerze Kościuszki. Pobliskie latarnie otrzymały specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka, a ledowe „węże” oplotły konary i pnie okolicznych drzew. Jest to w istocie zimowy salon Gdyni. Nowością jest dekoracja 17-metrowej, żywej choinki przy gdyńskim magistracie. Ozdabiają ją ledowe światełka, sznury świetlne i ozdoby  w kształcie sopli lodu i kryształków, które pięknie odbijają światło. Dodatkowo wokół drzewka ustawiono zewnętrzne oprawy oświetleniowe, które nadają choince niebieską poświatę.

To jednak nie koniec. Po raz pierwszy świątecznie został udekorowany Plac Kaszubski. Tu stoi 6-metrowa sztuczna choinka w kształcie stożka, bardzo efektownie oświetlona, a cały plac w rejonie „ławeczki Kaszubów” znajduje się pod świetlnym baldachimem. Ledowe światełka i „węże” uzupełniają niebieskie gwiazdy. Podczas pierwszego etapu wojewódzkiego głosować można na fan page’u konkursowym do 26 grudnia. Na Gdynię swój głos można oddać tutaj

Galeria

fot. gdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.