fot. jeden z przedmiotów aukcji - FARTUCH JULIETTA Design COOKIE DDZ/allegro

Nie macie jeszcze prezentów pod choinkę, brakuje Wam pomysłów i czasu? Podsuwamy idealne rozwiązanie: możecie  zyskać nie tylko fajną rzecz, ale przy okazji wesprzeć czworonogi.

fot. jeden z przedmiotów aukcji – FARTUCH JULIETTA Design COOKIE DDZ/allegro

Design Dla Zwierząt to druga edycja akcji, w której zebrane pieniądze ze sprzedaży przedmiotów projektantów, artystów, zasilą konto fundacji „Akity w potrzebie”. – Pierwszą edycję akcji DDZ 2011 wymyśliłam spontanicznie w zeszłym roku, dokładnie 13 listopada 2011 roku, kiedy robiłam akcję pomocy małym kociakom bez matki. Wtedy prosiłam o wsparcie finansowe. Dwie osoby napisały, że nie mogą się dołożyć do zbiórki, ale mogą ofiarować swój projekt i żebym wstawiła na allegro. Napisałam więc w niedzielę 13 XI rano u siebie na fb, że to dobry pomysł, że leczenie będzie trwało i jeśli ktoś chce w tej formie dołączyć to zapraszam. Po 2 godzinach miałam ponad 20 zgłoszeń. Wtedy utworzyłam Akcję. Była to zbiórka dla Fundacji Argos, a jej efektem ponad 12 tysięcy złotych dla jej podopiecznych – wspomina Krystyna Łuczak-Surówka, która na co dzień jest historykiem designu.

Tegoroczna Akcja Design Dla Zwierząt 2012 adresowana jest dla Fundacji Akity w Potrzebie. Organizatorka aukcji sama jest szczęśliwą posiadaczką suczki tej rasy – Hajime. Aukcja skierowana jest do osób, które lubią design, i jednocześnie chcą pomagać innym w potrzebie. Znaleźć na niej można dużo fajnych, nieprzeciętnych rzeczy. Do wyboru jest około stu przedmiotów. Kupić można m.in. meble, przedmioty codziennego użytku, torby, koszulki itp. – W tym roku będą nowości jak np. książki z autografem projektanta lay out’u – taki mały sygnał, że design jest wszędzie wokół nas. Poza tym będzie dział usług, to kolejna nowość. Np. voucher na projektX. Dział usług zaczął się od myśli, że ja też chciałabym coś ofiarować poza swoją coroczną pracą nad DDZ i wystawię w tym roku swój wykład na aukcji, czyli design.

mat. prasowe

Aukcję wspierają również Trójmiejscy projektanci z Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo, zachęcając do udziału na swojej stronie facebook. – Każdy może wkroczyć w świat designu wiedząc, że sprawi sobie podwójny prezent – dla siebie i dla zwierząt w potrzebie. – Na święta oddajmy nasz głos dla zwierząt i poczujmy się podwójnie obdarowani. Dołącz do nas i podaj dalej – podsumowuje organizatorka, miłośniczka zwierząt, pasjonatka designu Krystyna Łuczak-Surówka

fot. Organizatorka ze swoim psem Hajime/ Paweł Świnarski

 Galeria

fot. Najczęściej kupowane przedmioty na aukcji/allegro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.