fot. I Zimowy Rajd "Świat Bajek"/ Paulina Zych

Fifi Niezapominajka i jej przygody będą myślą przewodnią drugiego Zimowego Rajdu Fabularyzowanego organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij” z Rumi. W każdym organizowanym przez Stowarzyszenie Rajdzie dzieci uczą się przez zabawę i tak też będzie tym razem.

fot. Logo Rajdu/ Izabella Sosnowska

8 grudnia grupa dzieci w wieku od 4 do 8 lat wraz z organizatorami i opiekunami wyruszy do lasu w poszukiwaniu przygód i zabawy. – Organizatorzy tworzą fabułę i wcielają się w różne postaci ze znanych dzieciom bajek – w tym roku będzie to świat bohaterki kreskówki – Fifi Niezapominajki – informuje Paulina Zych, współorganizatorka Rajdu – Grupę prowadzi Młodzieżowy Organizator Turystyki PTTK, który wciela się w rolę przyjaciela Fifi Niezapominajki – Trzmielika. W animowanym serialu Fifi Niezapominajka i jej przyjaciele Prymulka, Fiołeczka i Trzmielik przeżywają wiele różnych przygód, a osa Żądełko i będący pod jego wpływem dobroduszny Ślimaczek próbują im uprzykrzyć czas. Fifi jest główną postacią Rajdu wokół, której organizatorzy stworzyli scenariusz wyprawy.

– Pomimo jednego scenariusza zawsze przewiduje się różne rozwiązania występujących na trasie problemów, co powoduje, iż w rzeczywistości każda grupa odgrywa nieco inny scenariusz – dodaje Paulina Zych. Rajd rozpocznie się na pętli autobusu 86, Dębogórze Wybudowanie, a zakończy się na Wild West Ranch również przy pętli autobusu 86. Rodzice w trakcie Rajdu mogą towarzyszyć swoim pociechom, jednak jak podkreślają organizatorzy, dyskretnie.

Rajd ma na celu m.in. uwrażliwić dzieci na dbanie o środowisko przyrodnicze, pozwolić poznać różne sposoby przygotowywania się do zimy stosowane przez zwierzęta i rośliny, doskonalić umiejętności odnajdywania się w terenie i korzystania z mapy czy rozwijania poczucia odpowiedzialności za własne oraz grupowe decyzje. Podczas Rajdu – przewidziane jest również spotkanie z Mikołajem. Organizator zapewnia drobny poczęstunek i pamiątki dla każdego uczestnika – wymienia Zych.

Rajd przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij”, przy współpracy grupy instruktorów SKKT Włóczykij – wszyscy pracują na zasadzie wolontariatu, poświęcają swój czas, energię i pieniądze, by całkowicie bezinteresownie przygotować zabawę edukacyjną dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.