fot. Akcja niszczenia nielegalnego alkoholu/Izba Celna w Gdyni

Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej zniszczyli prawie 7 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Likwidacji dokonali w wyspecjalizowanej firmie utylizacyjnej. Alkohol został zniszczony na mocy prawomocnego wyroku sądu o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.

fot. Akcja niszczenia nielegalnego alkoholu/Izba Celna w Gdyni

Podczas wielu akcji przeprowadzonych na pomorskich targowiskach przez Służbę Celną skonfiskowano prawie 7 tys. litrów alkoholu bez akcyzy, które następnie zniszczono. – Butelki zostały zmielone w specjalnej maszynie, następnie całość została wymieszana z rozpuszczalnikami i odpadami ropopochodnymi i spalona – informuje rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni

Marcin Daczko – Znaczną część zniszczonej partii towaru stanowiły plastikowe butelki bez żadnych oznaczeń, które są nielegalnie sprzedawane na targowiskach – dodaje Daczko. W sumie zniszczonych zostało prawie 3 tysiące litrów alkoholi w różnych opakowaniach oraz prawie 4 tysiące litrów spirytusu 92%. – Zatrzymując alkohol pochodzący z nielegalnych źródeł Służba Celna nie tylko zapobiega oszukiwaniu konsumentów, ale również dba o ich bezpieczeństwo. Badania laboratoryjne zatrzymywanego alkoholu wielokrotnie potwierdzały w jego składzie obecność odkażalników i innych groźnych dla zdrowia i życia substancji – tłumaczy Marcin Daczko.

fot. Prawie 7 tys. litrów alkoholu zniszczyły Służby Celne/Izba Celna w Gdyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.