fot. Znak drogowy "jazda na suwak"/grupaimage.com.pl

Tymczasowo na terenie Rumi zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Ma to zwiększyć przepustowość na drodze nr 6 na wysokości Urzędu Miasta i Galerii Rumia. Dodatkowo zastosowano na wiadukcie nowy znak dla wszystkich jadących w kierunku Gdyni.

fot. Znak drogowy „jazda na suwak”/grupaimage.com.pl

W celu zwiększenia przepustowości na krajowej drodze nr 6, od 1 grudnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieniła na trzy miesiące organizację ruchu na ul. Sobieskiego. – Pozytywne zmiany powinni odczuć kierowcy jadący krajową „szóstką” – tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ze względu na istniejącą zabudowę nie może być przeprowadzona przebudowa tego skrzyżowania. Dlatego wyjeżdżając spod Urzędu Miasta w Rumi będzie można skręcić tylko w prawo w stronę Redy.

– Dzięki temu uda się wygospodarować więcej czasu (czyli światła zielonego) na przejazd dla kierowców jadących drogą krajową nr 6. Kierowcy chcący spod urzędu jechać w stronę Gdyni będą mogli zawrócić pod wiaduktem przy linii kolejowej poprzez ulicę Towarową, albo nieco dalej na centralnym skrzyżowaniu w pobliżu dworca kolejowego – informuje GDDKiA. – Według szacunków przepustowość „szóstki” powinna poprawić się o około 20% — tłumaczy Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA. – Nasi specjaliści będą monitorować to skrzyżowanie po wprowadzeniu zmian przez okres trzech miesięcy. Po tym okresie zdecydujemy, czy pozostaną one na stałe, czy wrócimy do sytuacji wyjściowej – dodaje Markowski.

Znaki informujące o zmianach w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu są już widoczne. Dodatkową wprowadzoną zmianą w tym rejonie jest zastosowanie nowego znaku drogowego, który jest widoczny przed wyjazdem z ulicy Towarowej na ulicę Sobieskiego. Znak sugeruje kierowcom jazdę na tzw. suwak. Znak ma ułatwić włączenie się do ruchu pojazdom wyjeżdżającym z ul. Towarowej – z kolei informuje UM w Rumi.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.