Fot. UG Łęczyce

Gimnazjum im. Adama Loreta w Łęczycach oraz tamtejszy Zarząd Oddziału ZKP zapraszają na „V Łãczëcką Biesiadã Kaszëbską”, która odbędzie się 22 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Łęczycach.

Fot. UG Łęczyce

Czwartkowa biesiada rozpocznie się mszą św. z udziałem chóru „Pięciolinia” z Lini. Trzydziestoosobowy chór w swym repertuarze posiada pieśni religijne, patriotyczne, kaszubskie, a jego dyrygentem jest Jan Szulc.

Inną atrakcją imprezy będzie przedstawienie pt. „A la weter jo” w wykonaniu amatorskiego teatru „Prostolinijnego”. Teatr powstał w roku 2008 z inicjatywy członków dawnego

szkolnego koła teatralnego „Klaki”. Premiera sztuki komediowej pt. „A la weter jo” odbyła się 30 stycznia 2011 w Lini. Sztuka jest w całości w języku kaszubskim. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Tamara Jabłońska. Pomysł na scenariusz został zaczerpnięty z opowiadania „Monika” Jana Drzeżdżona, a wykorzystano w nim znane kaszubskie wice. Humorystyczna tematyka i język kaszubski spektaklu zadecydowały o jego popularności w regionie. Bohater Gust – Senior, rządzi całym domem, pokazując wiele wad współczesnych Kaszubów.  – To przedstawienie godne polecenia zarówno młodym jak i starszym – poleca Zbigniew Byczkowski, prezes ZKP w Łęczycach.

Fot. Teatr Prostolinijny z Lini

„V Łãczëckô Biesiada Kaszëbskô” – program:

17:00 Msza św. Kaszubska w Kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Łęczycach z

udziałem chóru „Pięciolinia” z Lini.

18:00 Przywitanie gości w Gimnazjum im. Adama Loreta w Łęczycach, Przedstawienie

„A la weter jo” amatorskiego teatru „Prostolinijnego” z Lini

19:00 Konkurs kulinarny „Chléb i cos do chleba”

19:30 Rozstrzygnięcie konkursu i biesiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.