Fot. Policja

W mieszkaniu poszukiwanego słupszczanina policja znalazła uprawę konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 50 sadzonek tej rośliny, a także urządzenia i sprzęt służący do jej uprawy.

Fot. Policja

Do policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczością narkotykową dotarła informacja, o tym że w jednym z mieszkań w centrum Słupska może ukrywać się poszukiwany do odbycia kary więzienia 30-letni mieszkaniec tego miasta. Jak sprawdzili funkcjonariusze, mężczyzna miał wcześniej związek z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu oprócz poszukiwanego, śledczy zatrzymali dwóch innych mężczyzn w wieku 34 i 35 lat.  Podczas przeszukania kryminalni znaleźli uprawę  blisko 50 donic z sadzonkami  krzewów konopi indyjskich. Zabezpieczona plantacja, znajdowała się w wynajmowanym przez zatrzymanych mieszkaniu. Nielegalna hodowla wyposażona była także w nawiewy powietrza, oświetlenie i odżywki dla roślin. Jak szacują policjanci,  zlikwidowana linia produkcyjna mogła  działać od kilku tygodni, a zastane tam rośliny były we wstępnych fazach wzrostu. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na około 30 tysięcy złotych.

Zebrane w tej sprawie dowody  pozwoliły przedstawić zarzuty poszukiwanemu mężczyźnie.  Za nielegalną uprawę grozi mu teraz kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.