fot. kultura.manifo.com

Po raz jedenasty na deskach sceny Teatru Redzkiego staną młodzi aktorzy z powiatu wejherowskiego. Konkurs oceniać będzie m.in. Robert Sikorski, który poprowadzi na drugi dzień warsztaty aktorstwa dramatycznego i filmowego oraz słuchowiska radiowego.

fot. kultura.manifo.com

Konkurs Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych organizowany jest od 2001 roku. Odbywa się zawsze pod koniec listopada na deskach sceny Teatru Redzkiego ZS Nr 1 w Redzie. – Przegląd małych form teatralnych jest przeznaczony dla zespołów z całego powiatu wejherowskiego – zarówno niezależnych jak i zależnych oraz dla maksimum 5 chętnych zespołów spoza powiatu. – informuje Dział Kultury MOKSiR w Redzie .

Ocena jury nie jest zależna od wieku wykonawców – liczy się pomysł, wykonanie, aranżacja, charakteryzacja, gra aktorska, mimika, wyzbywanie się wtórności wykonania oraz nieszablonowość. Repertuar jest dowolny. Możliwe formy teatralne: monodram, performance, teatr lalkowy, inscenizacje tekstów literackich oraz autorskich, ruch i pantomima, kabaret, komedia, tragedia, musical itd. Podczas X Przeglądu Małych Form Teatralnych w 2011 roku łącznie udział wzięło 216 osób. Był to największy do tej pory przegląd, który trwał od godziny 10 do 22. Najbliższy XI Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych rozpocznie się 24 listopada 2012 r.  (sobota) w auli ZS1, o godz. 10.00.

W tegorocznym jury zasiądą: Robert Sikorski – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny; ukończył PWSFTViT w Łodzi. Marcin Lubowicz aktor, kabareciarz; absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej H. i J. Machulskich w Warszawie. Członek Związku Artystów Scen Polskich oraz Magdalena Hierowska ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie oraz Szkołę Aktorską Państwa Machulskich. Karierę artystyczną rozpoczęła w środowisku warszawskiego performancu, gdzie zrealizowała kilkanaście projektów performatywnych.

 Otwarte warsztaty aktorstwa dramatycznego i filmowego oraz słuchowiska radiowego odbywać się będą 25 listopada 2012 r. w sali kulturalnej MOKSIR od 13.00 do 17.00. Podczas warsztatów poruszony zostanie m.in. temat zagadnień z technik dykcji i emisji głosu pod kątem pracy na scenie teatralnej czy różnic w prowadzeniu postaci w rolach teatralnych, filmowych i wpracy nad słuchowiskiem radiowym.

Poprzez szereg ćwiczeń uczestnik zaznajomi się z różnymi technikami budowania postaci scenicznej w odrębnych formach artystycznego wyrazu. Wstęp na warsztaty jest wolny, jednak należy wcześniej zapisać się.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.