fot. sxc.hu

Policjanci skontrolowali jedną z firm na terenie Wejherowa. W wyniku akcji zabezpieczyli dwa laptopy i jeden komputer stacjonarny z nielegalnym oprogramowaniem. Właścicielowi firmy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. sxc.hu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie weszli do jednej z firm na terenie miasta. Zgodnie z posiadanymi informacjami, znajdowały się tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Funkcjonariusze sprawdzili 11 komputerów  znajdujących się w kontrolowanej firmie. Na trzech z nich zainstalowane były programy, na które właściciel firmy nie okazał licencji ani faktury zakupu. W wyniku kontroli zabezpieczono 2 komputery typu laptop oraz jeden komputer stacjonarny.

Biegli sądowi sprawdzą teraz czy na zabezpieczonych komputerach znajdują się nielegalne wersje programów komputerowych. Za posiadanie nielegalnego oprogramowania na komputerze może właścicielowi firmy grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.