fot. UM Wejherowo

Budynek, w którym niegdyś mieściła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Wejherowie, przekształca się w Dom Pielgrzyma. Po czterech latach intensywnych prac powstał nowy dach, a budynek rozpoczyna „nowe życie”.

fot. UM Wejherowo

W 2008 roku konserwator wydał pozwolenie na remont Domu Pielgrzyma w Wejherowie. Po intensywnych czterech latach widać tego efekty. – Ten budynek zaczyna na nowo funkcjonować. Wpisuje się w rzeczywistość miasta swoim pięknem – mówi O. Tyberiusz Nitkiewicz. Nowy dach kosztował170 tysięcy złotych i sfinansowano go z pomocą Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Pomieszczenia w budynku w przyszłości mają służyć jako Dom Pielgrzyma.

fot. UM Wejherowo

Niebawem ruszają kolejne prace. – Na wiosnę chcemy zacząć remont klasztoru, który od 7 listopada wpisany będzie do rejestru zabytków – mówi O. Daniel Szustak, gardian, proboszcz parafii Św. Anny w Wejherowie. Docelowo Klasztor i Dom Pielgrzyma mają tworzyć całość, zależne jest to jednak od możliwości pozyskanych funduszy, które od początku rozpoczęcia prac spływają od samorządów lokalnych, wojewódzkich jak i mieszkańców Wejherowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.