opis / fot. Anna Trepczyk

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej koło Kartuz, słynącej do tej pory z truskawkobrania. 2,8 mln zł gmina otrzymała na tę inwestycję ze środków unijnych – pochodzących  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Nad jeziorem Brodno Wielkie powstał jeden z najnowocześniejszych kompleksów turystycznych w naszym regionie – podkreśla Mirosława Lehman, burmistrz Kartuz. – Od wielu lat jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w naszej gminie nie był odpowiednio zagospodarowany, co uniemożliwiało jego pełne wykorzystanie.

Scena w kształcie odwróconej łodzi. / fot. Anna Trepczyk

W ośrodku sportów wodnych powstała prawdziwa marina – miejsce postoju dla łodzi wraz z zapleczem, sala szkoleniowa, pomieszczenia dla ratowników oraz kąpielisko i okazała scena w kształcie odwróconej łodzi. Mieszkańcy regionu cieszą się z tej inwestycji, ale jednocześnie ubolewają, że centrum żeglarstwa zostało otwarte po sezonie letnim. – Wygląda to trochę, jak element kampanii wyborczej – mówią niezadowoleni.

– Naprawdę, bardzo zaskoczyło mnie to, co zobaczyłem – powiedział podczas otwarcia Mieczysław Struk, marszałek Województwa Pomorskiego,– Macie tutaj największą scenę w województwie pomorskim. Pani burmistrz i mieszkańcom serdecznie gratuluję tego pięknego obiektu.

fot. Anna Trepczyk

Sobotnią imprezę na Złotej Górze rozpoczęły regaty, w których wzięło udział 60 załóg. Po raz pierwszy Żeglarskie Mistrzostwa Kartuz odbyły się na Jeziorze Brodno Wielkie. O puchary i medale walczyli w kilku kategoriach dorośli, a także dzieci i młodzież. Po zawodach sportowych rozpoczął się gminny festyn. Atrakcją „Dnia otwartego” był występ zespołu „Leszcze”.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.