fot. T-Mobile

Kaszubski hymn „Zemia Rodnô” dzwonkiem w telefonach. Z okazji 105 urodzin największego kaszubskiego poety, jego dzieło trafiło nie tylko pod strzechy, ale także do sieci.

fot. T-Mobile

Z okazji obchodów 105. rocznicy urodzin zmarłego przed laty poety i kompozytora Jana Trepczyka, wszyscy miłośnicy kultury kaszubskiej mogą otrzymać darmowy dzwonek na telefon komórkowy z hymnem „Zemia Rodnô”. Dzięki projektowi Stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota i współpracy z jednym z operatorów bramek sms, 22.10.2012 r.dzwonek dotrze do blisko 15 tysięcy mieszkańców Kaszub.

Wszyscy, którzy chcieliby ustawić sobie hymn kaszubski w swoim telefonie, mogą pobrać go za darmo ze strony kaszebsko.com/kaszubski-dzwonek lub radiokaszebe.pl

3 KOMENTARZE

  1. To jest jakiś skandal! Hymn to nie jest piosenka o huzarze i dupie Maryni żeby grac go w autobusie, samochodzie czy toalecie. To pieśń, którą należy słychać z odpowiednim szacunkiem, w skupieniu i powadze. To zakrawa na profanację!

  2. Czyżby aż skandal ? Nasuwa się pytanie – ilu Kaszubów zna słowa czy melodię hymnu, a właściwie marsza kaszubskiego. Sądzę, że w zamyśle autorów była sprawa upowszechnienia i spopularyzowania hymnu. Zbyt ekstremalnym i niestosownym jest odniesienie do toalety, a jeśli już, to proponuję wstać i na baczność odebrać wiadomość – przepraszam – ten przekąs proszę włożyć między żarty. W Gdańsku na ratuszu też są wygrywane melodie bliskie sercu każdego Polaka – patrioty. Niechaj się wypowiedzą jeszcze inni i to będzie czytelnym obrazem jak tą sprawę postrzegają odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.