Fot. KWP: Zatrzymany sprawca

W Sopocie grupa młodzieży brutalnie pobiła 19-letniego Gdańszczanina. Nieprzytomny chłopak w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Pobicie zleciła jego była, 16-letnia dziewczyna. Policja zatrzymała już 5 osób.

Ciężko pobitego chłopaka znaleźli przechodnie w sobotę wieczorem obok sopockiego molo. Oni też wezwali policję i pogotowie. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwanie przestępców. Działania były utrudnione ponieważ policjanci mieli jedynie szczątkowe informacje od mężczyzny, który znalazł leżącego na ziemi 19-latka. Zgłaszający wychodząc z lokalu mieszczącego się w pobliżu molo, usłyszał rozmowę dziewczyny z grupą chłopców, w której chwaliła ich za skuteczne pobicie jakiegoś mężczyzny.

Fot. KWP Gdańsku: Zatrzymany sprawca

Jak ustalili policjanci, 16-latka jest byłą dziewczyną pobitego 19-latka. Dziewczyna jednak znalazła sobie nowego chłopaka i postanowiła pozbyć się swojego dotychczasowego adoratora. Zaangażowała do tego nową sympatię, 20-letniego mieszkańca Sopotu, a on poprosił o „pomoc” swoich nastoletnich kolegów.

Dochodzenie policjantów wykazało, że dziewczyna pod pretekstem spotkania umówiła się z 19-latkiem przy wejściu na molo. Nie przeczuwając niczego złego, przyszedł na spotkanie. Nagle podbiegło do niego czterech chłopaków. Trzech z nich zaczęło bić zaskoczonego 19-latka pięściami. Potem bili i kopali go po całym ciele. Kiedy stracił przytomność, sprawcy uciekli, zostawiając pobitego na łaskę losu. Jego stan jest bardzo ciężki, do dziś nie odzyskał przytomności.

Fot. KWP w Gdańsku: Zatrzymany sprawca

Sprawcy tego zdarzenia ukrywali się i nie przebywali od soboty w swoich domach. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali całą piątkę w jednym z mieszkań na terenie Sopotu. Sprawcy w areszcie i izbie dziecka czekają na zarzuty. 20-latek i jego nastoletni koledzy najprawdopodobniej usłyszą zarzut pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za które grozi 8 lat pozbawienia wolności. Dziewczyna najprawdopodobniej odpowie za podżeganie do pobicia. Natomiast 16-latek, który przyglądał się zdarzeniu może odpowiedzieć za nie udzielenie pomocy osobie znajdującej się w niebezpieczeństwie. O losie nastolatków zadecyduje Sąd Rodzinny.

1 KOMENTARZ

  1. a 1 na 1 dostali by w.p.i.e.r.d.o.l tylko samemu takie głąby to się boją wyskoczyć tylko w kilku zawsze huj.e

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.