fot. www.festiwal-mr-rumia.pl

W czwartek 18 października rozpocznie się w Rumi XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Popularny przegląd chórów i solistów odbywa się tu nieprzerwanie od 1989 roku. Tym razem zabrzmi również muzyka organowa.

fot. www.festiwal-mr-rumia.pl

W tym tygodniu do Rumi zjadą chóry i organiści z Europy. Wezmą udział w XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. W ramach festiwalu odbywają się dwa konkursy: organowy i zespołów chóralnych. Tegoroczną edycję otworzy konkurs muzyki organowej, w ramach którego wystąpi 12 organistów z Rosji, Słowacji i Polski. W piątek wystąpią organiści, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu . W ramach gościnnego koncertu w tym dniu, wystąpi także znany wielbicielom organów z występów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oliwie, profesor Sławomir Kamiński. Jury złożone z profesorów najlepszych, polskich uczelni muzycznych wybierze najlepszego.

fot. www.festiwal-mr-rumia.pl

W sobotę rozpocznie się druga część konkursu, w którym udział wezmą zespoły chóralne z Polski i Rosji. Obok konkursu zespołów chóralnych, nagrodę jury przyzna w konkursie na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim. Konkurs urozmaici seminarium dla dyrygentów, które poprowadzi dyrektor Filharmonii Wrocławskiej – Andrzej Kosendiak.

Konkurs zakończą dwa koncerty: finałowy w wykonaniu Chóru Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją Agnieszki  Franków-Żelezny oraz koncert laureatów, połączony z wręczeniem nagród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.