mat. prasowe

Od 9 października przeprowadzone są warsztaty o tematyce Solidarności. Zaproszeni zostali goście z całej Europy, którzy przez pięć dni słuchają, bawią się i odpowiadają sobie na pytanie co znaczy Solidarność dla każdego z uczestników indywidualnie,  z uwzględnieniem różnic kulturowych.

mat. prasowe

Trwa Międzynarodowe Seminarium Młodych ,,Solidarność w Różnorodności” w Gdańsku. Kilkudziesięciu młodych ludzi z całej Europy poznaje podczas spotkania kulturę Kaszub i historię Solidarności. Młodzi przekazują też wiedzę o swoich mniejszościach. Goście z zagranicy zwiedzają w ramach programu spotkań Gdańsk i Stocznię Gdańską, grają w gry terenowe śladami kaszubskości i Solidarności w Gdańsku. Na koniec warsztatów wspólnie stworzą graffiti  w jednym z gdańskich tunelów. Celem spotkania jest także przygotowanie młodzieży do bycia liderami w swoich społecznościach. – ,,Wśród uczestników są między innymi Wołosi z Macedonii i Albanii, Romowie z Bałkan, Fryzowie, Serbołużyczanie i Polacy z Czech- mówi prezes KS POMORANIA Paweł Kowalewski.

Seminarium młodych w Gdańsku kończy się w niedzielę. W sobotę w Centrum św. Jana odbędzie się koncert na który przybyć mogą wszyscy- nie tylko uczestnicy spotkania. Zagrają między innymi Damroka Kwidzińska, zespół Strzecha i Lemko Tower.

„Solidarity in diversity / Solidarność w różnorodności” to międzynarodowe wydarzenie zainicjowane przez Klub Studencki „Pomorania”. Projekt skierowany jest do młodych przedstawicieli grup etnicznych z całej Europy. Seminarium ma na celu zaprezentowanie historii i dziedzictwa ruchu społecznego – Solidarność, a także wywołanie dyskusji o jego przyszłości.

Galeria

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.