fot. WKS Gryf Orlex Wejherowo

Na zwołanej sesji nadzwyczajnej uchwalono pomoc finansową miasta Wejherowo dla drużyny piłkarskiej WKS Gryf Orlex Wejherowo. Kwota dofinansowania nie jest jeszcze znana. Na pewno nie będzie to 600 tys. złotych, których oczekiwał prezes drużyny od miasta.

fot. WKS Gryf Orlex Wejherowo

 Drużynie piłkarskiej z Wejherowa grozi wycofanie się z II ligi, powód brak pieniędzy. Prezes drużyny zarzuca brak finansowego wsparcia ze strony miasta. Po manifestacji i zebranych podpisach kibiców klubu Gryfa Wejherowo pod petycją, samorządowcy, którzy wcześniej nie wyrażali zgody na dodatkowe środki dla Gryfa, podjęli jednak uchwałę o przyznanie pomocy finansowej. Na zwołanej sesji nadzwyczajnej propozycję przedstawili radni z Platformy Obywatelskiej. Uchwałę o dofinansowaniu drużyny ze strony miasta przegłosowano.

Pomoc będzie, ale nie w takiej kwocie jaką prezes Gryfa Wejherowo deklarował, że powinna być. Kwota 600 tysięcy na wniosek radnych z „Wolę Wejherowo” została wykreślona. Ile UM Wejherowo przyzna pieniędzy drużynie jeszcze nie wiadomo. – Trudno przewidzieć, na jaką pomoc będzie stać samorząd w tym i w przyszłym roku, tłumaczy radny Wojciech Kozłowski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.