mat. prasowe

W niedzielę, 7 października 2012 roku w ramach 58 rocznicy nadania praw miejskich Rumi, w parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza, o godz. 19:00, odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia promującego kulturę muzyczną, zatytułowanego „Rumskie Spotkania Muzyczne”.

mat. prasowe

Pomysłodawca wydarzenia jest rumianin Marek Gerwatowski, postanowił wyjść naprzeciw miłośnikom kina i sztuki filmowej, przybliżając rumskiej publiczności w tegorocznej, pierwszej edycji muzykę filmową. W programie znajdą się utwory będące klasykami muzyki filmowej, znane szerokiej publiczności i lubiane, usłyszmy m.in. Moon River z filmu „Śniadanie u Tiffaniego”, El Tango De Roxanne z filmu „Moulin Rouge” i wiele innych.

-„Stawiamy na różnorodność gatunkową, myślę, że podczas koncertu każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy kolejne edycje Rumskich Spotkań Muzycznych, każdy cykl poświęcony będzie innemu tematowi. Zaczynamy od muzyki filmowej. Będzie ciekawie i zaskakująco, jak w kinie. Serdecznie zapraszam – zapewnia Dyrektor Artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych – Marek Gerwatowski.

W koncercie wystąpią: Orkiestra Kameralna Progress pod batutą Szymona Morusa oraz sopranistka Karolina Karcz. Gościnnie wystąpią także pianista Jakub Ostrowski i akordeonista Paweł Zagańczyk. Impreza odbędzie się pod patronatem Miejskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Rumi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.