mat. prasowe

W Gdyni największe gwiazdy światowego snookera zagrają podczas turnieju Players Tour Championship Gdynia Open. Jest to jedyny turniej rankingowy snookera, który odbędzie się w Polsce. Potyczki zawodników będzie można oglądać w dniach 5-7 października 2012 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA.

mat. prasowe

Snooker jest obecnie grą dżentelmenów. W turniejach obowiązuje nienaganny ubiór, którego nieodzownym elementem jest muszka, a także odpowiednie maniery – w przeciwieństwie do innych dyscyplin w snookerze oczekuje się od zawodników by sami przyznali się, jeżeli popełnią faul niewychwycony przez sędziego. Zmagania dżentelmenów będzie można zobaczyć w najbliższy weekend. Światowy związek profesjonalnego bilarda i snookera przyznał Polsce organizację imprezy z cyklu Players Tour Championship. Gdynia wygrała z Warszawą w rywalizacji o możliwość organizacji turnieju.

Podczas PTC Gdynia Open 2012 rozegranych zostanie 31 meczy. Zobaczymy 32 najlepszych zawodników m.in.: John’a Higgins’a – czterokrotnego Mistrza Świata i snookerową legendę, Jimmy White’a – ulubieńca publiczności i dziesięciokrotnego zwycięzcę zawodów eliminacyjnych, Neil’a Robertson’a – zwycięzcę zawodów PTC Warsaw Open 2011, Mark’a Selby – aktualnego numer 1 na świecie oraz Ding’a Junhui – najlepszego chińskiego zawodnika. Oprócz nich, w październikowych zawodach w Gdyni wezmą udział: Ken Doherty i Graeme Dott (byli Mistrzowie Świata), a także Stephen Maguire, Stuart Bingham, Martin Gould oraz Stephen Lee.

Wszyscy walczyć będą o punkty rankingowe oraz pulę pieniężną w wysokości 70 000 euro. Mecze rozgrywane będą na trzech profesjonalnych stołach w piątek i sobotę w godz. 11.00-21.00 oraz w niedzielę w godz. 13.00-21.00. Stół centralny będzie również transmitowany przez Eurosport. Dla kibiców dużą atrakcją będzie bliskość zawodników, którzy chętnie rozdają autografy i pozują do zdjęć. Na hali możliwa będzie regeneracja w strefie kibica oraz zakupienie snookerowych pamiątek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.