fot. KPP Lębork

We wtorek od rana na drogach powiatu lęborskiego prowadzone były działania „Bus”. Akcja była prowadzona w całym kraju i włączyli się policjanci ruchu drogowego z Lęborka. Policjanci zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych i ukarali mandatami 33 kierowców.

fot. KPP Lębork

Celem działań było m.in. zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób, ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób, w szczególności dzieci i młodzieży, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania akcji na drogach powiatu lęborskiego policjanci sprawdzali prędkość samochodów ciężarowych i autobusów między innymi na podstawie tachografów oraz czas jazdy, postoju, obowiązujących przerw i czasu odpoczynku kierowców oraz trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. W działaniach wspierali policjantów funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z Gdyni oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów, w tym 40 samochodów dostawczych, ciężarowych i busów, 7 autobusów. Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, mundurowi ukarali mandatami 33 kierowców w tym 11 za przekroczenie prędkości, wśród których znalazło się 3 kierowców samochodów ciężarowych. Działania pokazały, że tego typu wzmożone kontrole są potrzebne i prowadzą do wyeliminowania kierowców i pojazdów, których na drodze nie powinno być, dzięki czemu inni użytkownicy drogi mogą poruszać się bezpieczniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.