fot. Policja

Policjanci  z Gdańska zatrzymali 63-letniego Ryszarda H. Mężczyzna był poszukiwany przez włoski wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Ma na swoim koncie, zabójstwo na tle porachunkowym oraz ukrywanie zwłok i sutenerstwo.  Teraz  czeka na ekstradycję do Włoch.

fot. Policja

Włoska policja od roku poszukiwała polskiego obywatela, 63-letniego Ryszarda H. Mężczyzna był na celowniku tamtejszych stróżów prawa, kiedy dopuścił się zabójstwa na tle porachunkowym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że aby pozbyć się zwłok, 63-latek najpierw je obciążył, a potem wrzucił je do rzeki. Ponadto Ryszard H. miał na swoim koncie sutenerstwo. W związku z tym, że po popełnionych przestępstwach ukrył się przed organami ścigania i prawdopodobnie opuścił teren Włoch, wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Przestępca posługiwał się kilkoma dowodami tożsamości i często zmieniał miejsce pobytu. Wszystkie ślady prowadziły na Pomorze. Wtedy funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BK KGP zwrócili się o pomoc do kolegów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Gdańsku. Wspólnie obserwowali kilka miejsc na terenie Gdańska, w których mógł przebywać Ryszard H. Dziś  zauważyli mężczyznę wychodzącego z klatki jednego z bloków. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporów przy zatrzymaniu.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, w którym ukrywał się mężczyzna. Tam zabezpieczyli sześć kompletów dokumentów osobistych, polskich oraz zagranicznych, ponad 6 tysięcy złotych w gotówce oraz rewolwer. W trakcie dalszego przeszukania, policjanci odnaleźli sejf. Ryszard H. twierdził, że nie może go otworzyć, bo nie ma klucza. Zatem policjanci poprosili o pomoc strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu rozpruli sejf. Podejrzenia funkcjonariuszy co do zawartości potwierdziły się – w sejfie ukryta było kilkaset sztuk amunicji różnego kalibru. Ryszard H. został przewieziony do policyjnego aresztu. Sąd Okręgowy zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu i o przekazaniu go stronie włoskiej. Dodatkowo odpowie za posiadanie nielegalnej broni i amunicji.

Mężczyzna już wcześniej popadł w konflikt z prawem, kiedy w 2003 roku został zatrzymany przez hiszpańską policję w związku z przemytem 4500 kilogramów haszyszu. Za to przestępstwo otrzymał wyrok ponad 4 lat więzienia. Potem był uwikłany w przemyt alkoholu, papierosów i paliw płynnych na terenie Niemiec. Ponadto, ma na swoim koncie wyłudzenia podatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.