fot. Policja

Gdańscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się napadami na starsze kobiety. Ofiary typowali w bankach, gdy pobierały gotówkę. Pięć osób zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

fot. Policja

Od kilku miesięcy śledczy i kryminalni z Komendy Miejskiej Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się napadami na starsze kobiety. W ostatnich miesiącach ubiegłego roku w Gdańsku, Gdyni i Bydgoszczy doszło do kilkunastu takich przestępstw.  We wszystkich przypadkach okoliczności były podobne. Kobiety pobierały z banków gotówkę i w drodze do domu zostawały napadnięte. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy swoje ofiary typowali już w banku.

Zwracali szczególną uwagę na starsze panie, które wybierały większe sumy pieniędzy. Gdy kobieta po schowaniu gotówki do torebki wychodziła, mężczyźni szli za nią. W dogodnym dla siebie momencie, siłą wciągali ofiarę m.in. do klatki schodowej, wyrywali jej z ręki torebkę i uciekali.

fot. Policja

Podczas kilkumiesięcznego śledztwa zaczęły pojawiać się dowody wskazujące na to, że za napadami stoi pięciu mężczyzn, z których większość była już w przeszłości karana.  Pierwszych trzech członków grupy przestępczej w ręce policjantów trafiło już w listopadzie. Zatrzymani zostali chwilę po tym, jak zaatakowali starszą kobietę, której ukradli 10 tys. zł. Kolejny sprawca zatrzymany został w ubiegłym tygodniu w mieszkaniu, w którym od pewnego czasu się ukrywał, a ostatni z członków grupy do policyjnego aresztu trafił we wtorek – prosto sprzed wejścia do terminalu promowego.

Członkowie grupy to mieszkańcy województwa Pomorskiego w wieku 19-38 lat. Podejrzani są łącznie o jedenaście napadów, a jeden z nich również o nielegalne posiadanie broni palnej oraz narkotyków. Okradli kobiety na  kwotę przeszło 50 tys. zł. Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Wczoraj na trzy miesiące aresztowany został ostatni ze sprawców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.