fot. Beats of Freedom/nafilmowo.pl

21 września Multikino i Instytut Adama Mickiewicza prezentują Noc Buntu. Niezwykłe wydarzenie filmowe, cztery premiery. Filmy przedstawiają przeciwności , osoby które im się stawiają. Żyją tak jak chcą, a nie tak jak im nakazywano. Wśród premier m.in. „Jesteś bogiem”. Do rozdania mamy cztery pojedyncze bilety do Multikina w Gdyni i Gdańsku.

fot. Beats of Freedom/nafilmowo.pl

 Noc Buntu to niezwykłe wydarzenie filmowe, opowiadające o bohaterach dnia powszedniego, którzy poprzez styl życia udowadniali, że wolność odmieniana we wszystkich przypadkach nie musi być jałowym frazesem, lecz kwintesencją świadomej egzystencji. Głównym punktem wydarzenia będzie pierwszy w historii pokaz na wielkim ekranie wszystkich czterech filmów z cyklu dokumentalnego „Przewodnik do Polaków” . „Gdy Polakom odebrano prawo do modnego ubierania się, zrobili wszystko, by nie wyglądać szaro i jednolicie. Pomimo braku pieniędzy, dobrych materiałów, czy modnych butików”, „Gdy polityka, rodzina i religia nie dawały młodym Polakom żadnej nadziei, ci wynaleźli dla siebie muzykę rockową. Z siłą, której nikt się nie spodziewał i nikt nie umiał przeciwdziałać” m.in. te przesłanki sprawiły, że powstały cztery nietuzinkowe filmy: znany już widzom „Beats of Freedom” oraz mniej znane ale niezwykle interesujące „Political dress”, „Art of freedom” i „Toys”.

Ponadto w tę noc niewątpliwie wielką atrakcją dla widzów będzie również premierowy pokaz produkcji „Jesteś bogiem”. Film z rewelacyjną rolą debiutanta Marcina Kowalczyka był wydarzeniem festiwalu w Gdyni, na którym młody aktor zebrał zasłużone laury i Nagrodę za Debiut Aktorski. W repertuarze znajdą się też filmy, które – niezależnie od metryki – obrosły już legendą i zasłużenie zdobyły status kultowych. Wśród nich między innymi „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha, „Fala” Piotra Łazarkiewicza czy niezapomniana „Ucieczka z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego: film, który zostanie zaprezentowany ze zremasterowanej kopii cyfrowej w niespotykanej dotąd jakości. Rarytasem dla kinomanów powinien też być seans słynnej rock opery Miloša Formana, „Hair”.

mat. prasowe

Otrzymać zaproszenie można wysyłając na adres gazetakaszubska@gmail.com imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz wybór kina (GDAŃSK lub GDYNIA). Pierwsze cztery osób, które do czwartku (20.09), do godziny 12:00 prześlą swoje dane otrzymają jedno pojedyncze zaproszenie. W tytule maila należy wpisać „maraton ENEMEF: Noc buntu”

Aktualizacja 20/09/2012

Wszystkie bilety zostały rozdane w tempie ekspresowym, co świadczyć może o dużym zainteresowaniu tematem filmów najbliższego maratonu. Kolejne maratony z pewnością wkrótce. Zapraszamy do śledzenia zapowiedzi na stronie Gazety Kaszubskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.