fot. piła.salezjanie.pl

Biskupie złote korony po ponad 12 latach starań Salezjanów, otrzyma obraz Rumskiej Wspomożycielki. Uroczystość Koronacji Obrazu odbędzie się w piątek, 12 października 2012 roku o godz. 17.00.

fot. piła.salezjanie.pl

Koronacja jest ważnym wydarzeniem w życiu Kościoła. Istnieją dwa jej rodzaje: koronacja koronami biskupimi – decyzję tę podejmuje biskup, oraz koronacja koronami papieskimi – o ich przyznaniu i o samej koronacji nimi decyduje Stolica Apostolska. Obecny Metropolita Gdański  JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wyraził zgodę na koronację koronami biskupimi obrazu Rumskiej Wspomożycielki. – Decyzja ta jest potwierdzeniem czci i miłości jaką jest otaczana Wspomożycielka w naszej świątyni. – informuje proboszcz Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi Uroczystość Koronacji Obrazu odbędzie się w piątek, 12 października 2012 roku o godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głodź.

Uczestniczyć w niej będą Salezjanie i Salezjanki z całej Polski, duchowieństwo z archidiecezji, oraz wiele osób indywidualnych i zorganizowanych grup. Uroczystość będzie transmitowana na cały świat przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Wykonaniem koron dla Maryi i Dzieciątka Jezus zajął się Mariusz Drapikowski, ceniony artysta gdański, który wykonał m.in. bursztynowo-brylantową suknię zawierzenia do cudownego obrazu Matki Bożej  Częstochowskiej na Jasnej Górze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.