mat. prasowe

Przez cały rok na Pomorzu odbywają się imprezy sportowe z różnych konkurencji. Sportowy Puchar Pomorza 2012 odbywa się w różnych miejscowościach i trwa już od marca. Najbliższa impreza 16 września w Luzinie. Tym razem piłka siatkowa.

mat. prasowe

W sumie w ciągu roku odbędą się 44 imprezy rozegrane w ramach jedenastu konkurencji – szachy, piłka nożna „6”, piłka ręczna, biegi przełajowe, tenis stołowy, strzelectwo, Baśka, Nordic Walking, MTB, streetball oraz siatkówka. Dane konkurencje rozgrywane będą w czterech turniejach/ zawodach i mogą być rozgrywane w różnych miejscach województwa. Sportowy Puchar Pomorza jest imprezą wolną i otwartą dla wszystkich mieszkańców województwa Pomorskiego. W imprezie startują Koła Sportowe, którym może być reprezentacja Klubu, Stowarzyszenia, Wsi, Gminy, Firmy, grupa znajomych. Zawodnicy oraz drużyny dopuszczone do imprezy muszą być mieszkańcami woj. pomorskiego, to jedyny warunek.

Najbliższe, kolejne rozgrywki odbędą się 16 września w Luzinie. Turniej Siatkówki Amatorów poświęcony pamięci przyjaciela polskich olimpijczyków, wielkiego pasjonaty sportu i wolnych mediów, ostatniego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego, który zginął w tragicznym wypadku prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Ku czci Piotra Nurowskiego pomorscy sportowcy rozgrywają w ciągu roku cztery turnieje siatkówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.