fot. Przebieg drogi S6/wikipedia

W planach 330 km trasy S6 łączącej Goleniów koło Szczecina z Trójmiastem jest budowa Trasy Kaszubskiej, która realizowana będzie najszybciej po 2014 roku. Podobnie Obwodnica Metropolii Trójmiasta, która połączy się z Trasą Kaszubską.

fot. Przebieg drogi S6/wikipedia

 Zarówno Obwodnica Metropolii Trójmiasta jak i Trasa Kaszubska łącząca Gdynię z Lęborkiem powinny być pierwszym i drugim etapem drogi ekspresowej S6 – poinformował w Radiu Gdańsk Sławomir Nowak, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dodał również, że – obie inwestycje będą realizowane przy unijnym wsparciu, dlatego musimy czekać na nowy budżet wspólnoty. Najszybciej po 2014 roku ogłoszone zostaną przetargi na kolejne dwie inwestycje drogowe Pomorza.

Obwodnica Metropolii Trójmiasta została wyznaczona. Ma ona odciążyć drogę S6 – Obwodnicy Trójmiasta – poprowadzi przez Chwaszczyno, Żukowo, Lublewo, Borkowo i Straszyn. Trasa Kaszubska, która ma mieć zasięg ok. 40 km ma przebiegać przez północną część Pojezierza Kaszub. Od węzła Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta przez powiat kartuski (gm. Żukowo, Chwaszczyno), pow. wejherowski omijając Gdynię, Małe Trójmiasto Kaszubskie do pow. lęborskiego. Obecnie jeden z wariantów tej drogi przewiduje, że fragment od Bożegopola Wielkiego do węzła Wielki Kack stanie się drogą S6, a północny odcinek Obwodnicy Trójmiasta powinien mieć zmieniony numer.

 Istniejące już fragmenty na drodze ekspresowej S6 to: obwodnica Nowogradu (9,4 km), południowa obwodnica Słupska (16,3 km) oraz obwodnica Trójmiasta (Gdynia Chylonia – Pruszcz Gdański 38,6 km)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.