Fot. jacekkarnowski.pl

Władze pomorskiej PO poparły w Sopocie ubiegającego się o urząd prezydenta miasta Jacka Karnowskiego. Druga tura wyborów odbędzie się w przyszłą niedzielę.

Fot. jacekkarnowski.pl/ Premier odcina się od decyzji PO

Jak informuje PAP, pomorska PO poparła dziś Jacka Karnowskiego, który rywalizuje o fotel prezydenta Sopotu z Wojciechem Fułkiem (zdobyli niemal równą liczbę głosów).  „Zdajemy sobie sprawę z trudności podejmowania decyzji, jednak sprawy Sopotu są zbyt ważne, by stać z boku. Ufamy w niewinność Jacka Karnowskiego. Nadrzędna zasada demokratycznego państwa prawa musi być dla nas wszystkich najważniejsza” – głosi uchwała zarządu regionu pomorskiego PO.  Jak podkreślili działacze tej partii, „dotychczasowy przebieg sprawy Jacka Karnowskiego nie daje nam prawa do napiętnowania go jako samorządowca i obywatela”.

Tymczasem premier Donald Tusk powiedział, ze docenia zasługi J. Karnowskiego, ale nie da poparcia  dopóki ma on zarzuty prokuratorskie. Zdaniem analityków Karnowski rozpaczliwie szuka poparcia, bo jest świadom nadchodzącej przegranej w II turze wyborów. Wojciech Fułek przegrał z nim w I turze tylko 20 głosami.

1 KOMENTARZ

  1. Uważam że Pan Prezydent bardzo dobrze czyni nie popierając Pana Jacka Karnowskiego bo jeszcze nie zostały wyjaśniono sprawy korupcji a Pan Karnowski już ponownie zasiada we władzach Sopotu coś jest nie tak . Pozdrawiam Agnieszka z Wejherowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.