fot. www.kzg.pl

W dniach od 01.09 do 08.09 2012 Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki organizuje dla mieszkańców gminy Rumi Objazdową Zbiórkę Odpadów Niebezpiecznych.

fot. www.kzg.pl

Zbiórka odpadów przeprowadzana będzie na terenie Rumi w dwie soboty i piątek września. Oznakowany samochód zatrzymywał się będzie na poszczególnych ulicach miasta. 1 września oddać odpady niebezpieczne będzie można m.in. przy Domu Kultury, ul. Mickiewicza 19 od 12.50 do 13.10. W piątek 07.09 odpady zbierane będą pod szkołami na terenie Rumi. Natomiast 08.09 sobota będzie ostatnią okazją do pozbycia się z mieszkań, domów odpadów niebezpiecznych, do których zaliczają się m.in. sprzęt elektryczny i elektroniczny, resztki farb, lakierów, klejów, przeterminowane leki, bateria czy akumulatory. Odpady niebezpieczne należy osobiście dostarczyć do samochodu i przekazać obsłudze. Zbiórka nie dotyczy odpadów niebezpiecznych powstających w wyniku działalności gospodarczej.

Pamiętajmy również, że przy zakupie nowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego sprzedawca ma obowiązek przyjąć bezpłatnie zużyty sprzęt w ilości nie większej niż sprzedany nowy sprzęt tego samego rodzaju.

Harmonogram zbiórki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.