fot. archiwum

Port Lotniczy w Gdańsku aresztował samolot należący do firmy przewozowej OLT Express Regional. Samolot ma być rekompensatą za zobowiązania przewoźnika wobec lotniska.

fot. archiwum

Pracownicy Portu Lotniczego w Gdańsku, a dokładnie Michał Tusk – tak podaje Wprost – wskazał konkretny samolot na płycie lotniska należący do OLT Express Regional, który należało oplombować. Aresztowany samolot to ATR 42 jedyny należący do OLT, pozostałe sześć było leasingowane.- Pracownicy lotniska wszystko dokładnie sprawdzili i dzięki temu udało nam się zatrzymać ten samolot – wyjaśnia Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. Spółka OLT w chwili zgłoszenia wniosku o upadłość do sądu miała 30 mln dług wobec kontrahentów.

Dług rozkłada się na wszystkie lotniska z których korzystał przewoźnik, najwięcej jednak z lotniska w Warszawie i Gdańsku. Tu udało się aresztować ATR, który miałby pokryć zobowiązania wobec lotniska. Aresztować samolot można bez żadnych specjalnych procedur. Przepisy prawa lotniczego pozwalają na ten manewr w przypadku zalegania przez przewoźnika ze zobowiązaniami. Przy tego typu aresztowaniu trzeba o tym fakcie powiadomić przewoźnika i nie dopuścić do startu maszyny z płyty lotniska oraz zwrócić się do sądu o zabezpieczenie swoich roszczeń. Posiadanie samolotu przez port lotniczy w Gdańsku nie przyświadcza jeszcze o jego dalszym losie. W przypadku wcześniejszego ogłoszenia upadłość spółki, lotnisko znajdzie się na liście z zresztą wierzycieli. Pierwszy w kolejce jest skarb państwa oraz pracownicy, którym nie zostało wypłacone wynagrodzenie.

1 KOMENTARZ

  1. I koniec z kolejnymi krajowymi tanimi liniami lotniczymi (wcześniej swoich sił próbowały min: jetair, airpolonia, centralwings).
    Prawda jest taka , że na lotach krajowych nie da się zarobić.
    Szkoda tylko że tanie bilety lotnicze za 99 zł sponsorowali klienci amber gold

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.