TVP.pl

Na antenie TVP 1 emitowany będzie miniserial „Miasto z morza” w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego. Oparty na motywach książki Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać”, film opowiada o początkowym, pionierskim, okresie budowy portu w Gdyni. Emisja dwie niedziele 19 i 26 sierpnia 2012

TVP.pl

 „Miasto z morza” to perypetie Krzysztofa Grabienia, który przyjechał do Gdyni ze wsi pod Przeworskiem, by uczestniczyć w budowie portu gdyńskiego. Film jest opowieścią o pracy, przyjaźni i miłości, o nadziejach i porażkach. Jest również historią rodzącego się miasta i obejmuje okres około trzech lat od wiosny 1923 do uzyskania przez Gdynię praw miejskich (10 luty 1926). Zdjęcia powstawały m.in. w okolicach ul. Orlicz-Dreszera w Gdyni, w Akademii Morskiej, Orłowie i Babich Dołach.

Występują: Jakub Strzelecki, Julia Pietrucha, Małgorzata Foremniak, Marian Dziędziel, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Polk, Paweł Domagała, Zdzisław Wardejn, Stanisław Michalski, Zbigniew Jankowski.

19 sierpnia pokazywane będą dwa pierwsze odcinki, a 26 sierpnia – trzecia i czwarta część. Początek emisji o godz. 20.20.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/Lc08dbJ_XzI”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.