fot. nadesłane

Pod takim hasłem odbyła się w sobotę 4.08.2012 r. plenerowa impreza dla miłośników i posiadaczy zabytkowych aut i motocykli. Frekwencja uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na rajd przybyły 44 motocykle oraz 18 samochodów.

fot. nadesłane

Miłośnicy tych pojazdów przybyli z bliższych i dalszych stron – z Czerska , Brus, Łęga, Dziemian, Cisewia, Wiela, Borska, Osowa oraz Karsina.   Były to jedyne w swoim rodzaju pojazdy sprzed lat o wysokim stopniu oryginalności. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, wróciły wspomnienia na widok tych maszyn.

Program rajdu obejmował paradę wszystkich pojazdów miejscowościami gminy Karsin ( Karsin – Wiele – Kliczkowy – Borsk – Karsin ), prezentację pojazdów i wybór najładniejszego do nagrodzenia w dwóch kategoriach – samochód i motocykl, pokaz tresury psów, piknik dla uczestników rajdu i ich rodzin przy ognisku w Borsku, a na koniec podsumowanie i wręczenie nagród na stadionie w Karsinie. W obu kategoriach przyznano miejsca od pierwszego do trzeciego za najładniejszy pojazd rajdu.  Okolicznościowymi statuetkami nagrodzono trzy najładniejsze samochody i trzy najładniejsze  motocykle.

W kategorii – Samochód :

  • 1 miejsce –  Fiat 125 p „ Milicja” –  Czersk, p. M. Perszewski
  • 2 miejsce –  Syrena 104  z 1971 r. – Łąg
  • 3 miejsce – Wartburg 353   z 1973 r. – Karsin

W kategorii – Motocykl :

  • 1 miejsce – WSK M06  z 1968 r. – Czersk, p. K. Kamiński
  • 2 miejsce – motorower „ Żak” z  1960 r. – Borsk
  • 3 miejsce – SHL M11  z  1964 r. – Cisewie

Dodatkową nagrodę dla pierwszych miejsc w obu kategoriach ufundował Radny Gminy Karsin p. Marcin Laska – bony o wartości 200 złotych na produkty firmy WÜRTH.

Na zakończenie  pomysłodawcy i organizatorzy rajdu – miłośnicy  starych  pojazdów p. Remigiusz Ciężak i Robert Bal podziękowali uczestnikom  imprezy oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do atrakcyjności rajdu, dzięki którym był on niezapomnianą, pełną wrażeń i nowych doświadczeń przygodą.

Dziękując za liczne przybycie i udział,  organizatorzy pożegnali wszystkich słowami: „ Do zobaczenia za rok, na II Karsińskim Rajdzie Weteranów Szos”.

1 KOMENTARZ

  1. super sprawa,połączenie pokoleń,muzyki i integracja osobowa wszystkich uczestników.Brawo dla organizatorów.Podziwiam i czekam na dalszy rozwój imprezy.GINA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.