www.blekitni-wejherowo.pl/

Akademia Piłki Nożnej z Wejherowa dostał się do pierwszego etapu konkurs organizowanego przez firmę NIVEA „Szkółki piłkarskie”. Wyznaczeni trenerzy odbędą czterodniowe szkolenie prowadzone przez specjalistów z Akademii Ajax Amsterdam oraz otrzymają sprzęt sportowy.

www.blekitni-wejherowo.pl/

W gronie 100 szkół podstawowych/dziecięcych klubów piłkarskich z całej Polski znalazła się Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” z Wejherowa zajmując w plebiscycie II miejsce w województwie pomorskim. Spośród 53 szkółek piłkarskich z naszego województwa 7 trafiło do grona zwycięzców rankingu. Najwięcej internautów w województwie zagłosowało na Uczniowski Klub Sportowy Iskra Gdynia, który zgromadził ponad 193 tys. głosów. Niewiele mniej, bo ponad 192 tys. głosów wpłynęło na Wejherowską Akademię Piłki Nożnej Błękitni Wejherowo. Do setki zwycięzców z naszego województwa zostały zakwalifikowane również: Szkoła Podstawowa w Przechlewie, UKS Talent Rzeczenica, Pogoń Lębork i UKS Sparta Sycewice.

Wybrani trenerzy zapoznają się z programem szkoleniowym znanej na całym świecie szkółki piłkarskiej dla dzieci i młodzieży Akademii klubu Ajax Amsterdam, której celem jest odkrywanie młodych talentów i szkolenie ich na czołowych piłkarzy. Ponadto setka zwycięzców otrzyma sprzęt sportowy m.in. bramki, piłki, reboundery, pachołki, stopery, magnetyczne tablice dla trenerów. Od września eksperci Ajaxu poprowadzą kilkudniowe szkolenie, podczas którego przekażą trenerom praktyczną i teoretyczną wiedzę dotyczącą technik trenowania piłki nożnej z dziećmi.

 Dziesięć szkółek, które zdobędą największą ilość punktów za prowadzenie treningów zgodnie z programem treningowym Akademii Ajax Amsterdam oraz aktywne zdawanie relacji  z postępu zawodników  na profilu szkółki , zostanie zaproszonych do udziału w Turnieju Szkółek Piłkarskich NIVEA w czerwcu 2013 r. Sześć zwycięskich drużyn turnieju wraz z trenerami wyjedzie na letni obóz szkoleniowy Akademii Ajax do Amsterdamu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.