fot. gdansk.pl

W najbliższą sobotę 28 lipca rozpoczyna się 752 Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Jedna z największych atrakcji Gdańska przyciąga setki tysięcy turystów i handlowców. Potrwa do 19 sierpnia.

fot. gdansk.pl

Zlokalizowana w sercu gdańskiej starówki impreza, co roku przyciąga tłumy mieszkańców Trójmiasta i turystów z kraju i zagranicy. Każdego roku Jarmark odwiedzają miliony gości, a handel odbywa się na ponad 1000 kramów, na których można kupić starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej z niekonwencjonalnymi i widowiskowymi przedsięwzięciami kulturalnymi bogatymi w koncerty, wydarzenia artystyczne, parady i festiwale.

Program Jarmarku

Przy okazji wydarzenia Gdańska Organizacja Turystyczna przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi SA wydała okazjonalną Kartę Turysty z logo tegorocznego jarmarku. Pozwala ona otrzymać zniżki do blisko 220 różnorodnych ofert kulturalnych oraz rekreacyjno-rozrywkowych w Gdańsku i Regionie. W ramach oferty można bezpłatnie zwiedzać trójmiejskie muzea i ZOO (23 obiekty) w ciągu 24 lub 72 godzin od momentu aktywacji Karty. Ponadto można korzystać do 30 kwietnia 2013 roku z blisko  200 nielimitowanych rabatów (nawet do 50%), w restauracjach, hotelach, parkach rozrywki, obiektach rekreacyjnych i kulturalnych oraz SPA, m.in. Aquapark, Centrum U7, Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Dom Do Góry Nogami w Szymbarku, Kaszubski Park Miniatur, Muzeum w Malborku itp.

Karta posiada również opcję komunikacyjną – elektroniczny bilet metropolitalny w ramach którego można bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską oraz Szybką Koleją Miejską po całej aglomeracji gdańskiej (od Pruszcza Gdańskiego do Wejherowa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.