fot. www.lubiatowo2012.org.pl

Oficjalne otwarcie obozu antyatomowego planowane jest na dziś 23.07 na godz. 15:00. Miejsce obozu nie jest przypadkowe, Lubiatowo to jedno z trzech miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej.

fot. www.lubiatowo2012.org.pl

W poniedziałek, w Lubiatowie rozpocznie się obóz antyatomowy przeciwko energetyce jądrowej. – Na program imprezy składać się będą liczne wykłady, spotkania poświęcone zagrożeniom związanym z budową elektrowni atomowych, alternatywnym źródłom energii, jak również praktycznym i prawnym aspektom samoorganizacji społecznej i demokracji bezpośredniej, jako koniecznego warunku stworzenia demokracji energetycznej. W planach przewidziano również cykl warsztatów rozwijających umiejętności przydatne w kampaniach społecznych. – informuje Katarzyna Guzek, Rzeczniczka prasowa obozu Lubiatowo 2012. Podczas obozu odbędzie się Szkoła Letnia Fundacji im. Heinricha Boella: „Zielona Energia w Twoim domu” i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży EYFA z udziałem przedstawicieli ruchów antyatomowych z Europy Centralnej.

Program imprezy uzupełnią wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy, jak również debaty z udziałem ekspertów, przedstawicieli lokalnych społeczności, nadmorskich komitetów antyatomowych i grup sprzeciwiających się budowie elektrowni atomowych. Na infrastrukturę Obozu Antyatomowegoma ma się składać na łące część wykładowo – kuchenna, kontenerowe toalety, namioty w których od poniedziałku odbywać się będą spotkania i warsztaty oraz dodatkowa część sypialna dla rodzin z małymi dziećmi oddalona 300 m od obozu. Obóz zakończy demonstracja antyatomowa w Gdańsku w niedzielę, 29 lipca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.